Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca październik 2015

„BALDACHIM” ODNOWIONY

30 października 2015 [Aktualności]

W trosce o zachowanie zabytku świadczącego o bogatej przeszłości kulturowej naszego regionu podjęliśmy w 2013 starania o renowację „Baldachimu”.
Dzięki dotacji Świętokrzyskiego Konserwatora Zabytków w Kielcach oraz hojnemu wsparciu podczas kwest na cmentarzu w Pilczycy w tym roku żeliwny nagrobek rodziny Lipskich z XIX wieku został przywrócony do pierwotnej formy.

KRAKÓW- WIELICZKA- KRAKÓW

18 października 2015 [Aktualności]

11 października 2015 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej celebrowanej w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II przez Metropolitę Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza w ramach XV Dnia Papieskiego.
Następnie zwiedziliśmy jeden z najcenniejszych zabytków światowych- Kopalnię Soli „Wieliczka”. Pokonaliśmy ok. 800 schodów i 3 km trasy, by podziwiać cuda natury i wytwory rąk ludzkich w 20 komorach, w tym największą atrakcję kaplicę Św.Kingi.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Krakowie, aby pospacerować wśród tłumu turystów od Barbakanu przez ul Grodzką na Rynek; pokłonić się przed dziełem Wita Stwosza w kościele Mariackim i kupić pamiątki dla siebie i rodziny w Sukiennicach.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.059793949127197 (gl)