Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca lipiec 2013

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

5 lipca 2013 [Aktualności]

Tym razem odwiedziliśmy jeden z najbardziej urokliwych zakątków Polski-Kazimierz Dolny, który jest jak „szkatułka” wypełniona perłami zachwycającej renesansowej architektury, malowniczych drewnianych willi i galerii sztuki. Podczas naszego pobytu, 29 czerwca, atmosferę dawności dopełniała muzyka i wielobarwne stroje trwającego właśnie Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Wszystko to otoczone jest niespotykanym nigdzie indziej krajobrazem Przełomu Wisły z górującymi nad nią wzgórzami porosłymi lasem i sadami. Wspaniałości tego cudu natury podziwialiśmy podczas rejsu statkiem po Wiśle.

Udaliśmy się również Nałęczowa, aby skosztować leczniczych wód w Domu Zdrojowym oraz pospacerować po rozległym parku „gdzie się inaczej, lżej oddycha i gdzie się czuje, że jest się w sercu Polski”.

Uzupełnieniem naszej wycieczki była wizyta w Czarnolesie-miejscu upamiętniającym życie Jana Kochanowskiego, wybitnego poety, twórcy literatury staropolskiej.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.047970056533813 (gl)