Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca kwiecień 2011

WIELKANOC 2011

23 kwietnia 2011 [Aktualności]

„Wirują złociste koła.
Zieleń gra.
Purpura woła
RESURREXIT”
K.I. Gałczyński

Na Święta Wielkiej Nocy wiele  radości, nadziei i miłości płynących z tajemnicy Zmartwychwstania

życzy Zarząd Stowarzyszenia

WIELKANOC ZA PASEM

16 kwietnia 2011 [Aktualności]

Wielkanoc już się zbliża, więc panie ze Stowarzyszenie przygotowały, jak co roku, świąteczne ozdoby. Są to piękne koszyczki, pełne uroczych pisanek, przystrojone różnokolorowymi kwiatuszkami. Bardzo ciekawie wyglądają pisanki wykonane techniką „decoupage”, której tajniki przedstawiła Sylwia Mularczyk. Część tych wspaniałych rękodzieł wystawiono na targach „Agrotravel” w Kielcach, w ramach prezentacji LGD „Nad Czarną i Pilicą”.

WIELKIE WYRÓŻNIENIE DLA MAŁEGO STOWARZYSZENIA

10 kwietnia 2011 [Aktualności]

W Forum Integracji Społecznej, zorganizowanym 7-8 kwietnia 2011 w Hotelu Gromada – Dom Chłopa w Warszawie, zorganizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wzięli udział : naukowcy zajmujący się socjologią wsi i ekonomią społeczną, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych. Miała zaszczyt w nim uczestniczyć również Krystyna Kuder – Prezes naszego Stowarzyszenia.
Forum było podsumowaniem Programu Integracji Społecznej , w ramach którego zrealizowano 10 624 usługi społeczne w 500 wybranych gminach.
W wydanej z tej okazji publikacji „W dobrym kierunku”, czyli jak realizować usługi integracji społecznej znalazły się opisy 28 przykładów dobrych praktyk, które najlepiej ilustrują mechanizm sukcesu. Wśród nich znalazł się nasz projekt: Pilczyckie Integracyjno-Edukacyjne Centrum (PIEC).

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.055912971496582 (gl)