Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca czerwiec 2010

100 lat – to za mało !!!

14 czerwca 2010 [Aktualności]

„Dobra rada dla tych, którzy się starzeją:
Niech zacisną zęby i z życia się śmieją”.

Okazją do zabawy było Święto Seniorów zorganizowane 6 czerwca 2010,
dwa tygodnie po Dniu Matki i dwa przed Dniem Ojca. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością najstarsi mieszkańcy, przed którymi pochyliliśmy głowy wyrażając wdzięczność za przeżyte lata.

Uroczystość ta była wyjątkową sposobnością do przenikania się pokoleń: „Maluchów, Średniaków i Starszaków”, te pokolenia, pozornie zupełnie różne, od siebie zależą, ponieważ „Młodym brak doświadczenia, a starym brak sił”.
Uczniowie I Publicznego Gimnazjum w Słupi uraczyli gości uśmiechem i ciepłymi słowami w programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Janiny Zając.

Mini-recital w wykonaniu Agnieszki Jeleń utwierdził słuchaczy w przekonaniu że „…Nie znajdzie wśród wyrazów najsłodszych dla ucha Gorętszego, świętszego nad ten wyraz MATKA”.

Ponieważ wszyscy uczestnicy spotkania związani są z Ziemią Pilczycką poprzez urodzenie, bądź ożenek nie mogło zabraknąć piosenki „O, Pilczyco -nasza wiosko, wiosko ukochano, chocioz mało, niebogato, ale rozśpiewano”, w wykonaniu jej mieszkanek przy akompaniamencie kapeli ludowej. Wyśpiewały one również zapisane w piosenkach wspomnienia o pięknych chwilach we dwoje,
o problemach emerytów i nieubłaganie szybko upływającym życiu.

Seniorzy otrzymali wraz z życzeniami i słowami wdzięczności pamiątkową laurkę i róże wykonane podczas środowych spotkań. Uczestnicy spotkania bawili się dobrze w gronie swoich kolegów i koleżanek przy dźwiękach melodii z dawnych lat.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością proboszcz Parafii Pilczyca Ks. Jan Kieczyński i wójt Gminy Słupia Witold Wójcik.

Dziękujemy sponsorom- Witoldowi Szprochowi, Stanisławowi Pękali i mieszkankom Pilczycy i Piasków za wsparcie materialne i przygotowanie imprezy
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Programu Integracji Społecznej.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.080477952957153 (gl)