Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca listopad 2009

Aby przejść „suchą stopą”…

25 listopada 2009 [Aktualności]

.. do świetlicy, młodzi mieszkańcy Pilczycy podjęli się nieodpłatnego ułożenia chodników przed siedzibą OSP i Stowarzyszenia.

Przez trzy kolejne soboty Wiesław Simlat, Ryszard Simlat, Andrzej Ratuszniak, Stanisław Kmiecik, Karol Pękala, Mariusz Baran, Piotr Pałka, Michał Penkala, Michał Kaczmarek, Marcin Górski, Stanisław Baran, Krzysztof Baran pracowali przy przygotowaniu terenu
i układaniu kostki brukowej, poświęcając swój wolny od pracy zawodowej czas na rzecz wspólnego dobra.

Kostka brukowa została zakupiona ze środków pozyskanych z PPWOW w ramach Programu Integracji Społecznej, a mieszkańcy przekazali na ten cel: krawężniki-Wiesław Szproch, cement- Karol Pękala, piasek-Kazimierz Matuszczyk.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.
Serce się raduje widząc takie działania.

A to pierze na powietrze świeże

20 listopada 2009 [Aktualności]

W piątek, 13tego listopada, zorganizowano w świetlicy w Pilczycy tradycyjną „Wypiórkę”, inaczej zwaną „pierzowką”. Tym samym przypomnieliśmy zwyczaj, polegający na wspólnym „darciu” pierza kolejno u poszczególnych gospodyń. Praca przebiegała przy śpiewie i wspominaniu dawnych czasów.

Twórcze Jesienne Wieczory

20 listopada 2009 [Aktualności]

1. „Barwy jesieni”

Środowe wieczorne spotkania w świetlicy poświęciliśmy na układanie bukietów z darów natury: liści, suchych kwiatów, jedliny na groby tych, którzy związani byli z regionem i zapisali się na stale w naszej pamięci.

DSC02704 kopia DSC02703 kopia DSC02689 kopia
DSC02695 kopia

2. „Zamiast nudy sportowe trudy” – Aerobik

W piątkowe wieczory zapraszamy na aerobik prowadzony przez instruktorkę p. Edytę Rudzińską. Gimnastyka w grupie koleżanek i sąsiadek służy nie tylko rozluźnianiu mięśni, ale przede wszystkim poprawie nastroju i jest wspaniałą zabawą dla uczestniczek w każdym wieku.

DSC02708 DSC02674 DSC02684

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.23072385787964 (gl)