Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca październik 2009

„Kochamy stary Kraków…”

11 października 2009 [Aktualności]

… tak śpiewamy w „Piosence o Pilczycy”. Trzeciego października udaliśmy się więc do Stołeczno Królewskiego Miasta Krakowa, aby przejść „Śladami Jana Pawła II”. Wrażeń nie da się ująć w słowa, niech więc zilustrują je fotografie.
Wyjazd ten został dofinansowany ze środków PPWOW.

„Michałkowe” świętowanie

11 października 2009 [Aktualności]

Dla gości przybyłych na imieniny naszej parafii przygotowaliśmy ucztę duchową w postaci widowiska obrzędowego: „Powróćmy do dawnych lat”, w wykonaniu dzieci z Zaostrowia i Bukowia oraz mieszkanek Pilczycy pod kierunkiem p. Barbary Pawelczyk. Nasza krajanka, Władysława Szproch uraczyła nas „Prześmiewkami Kundzi Jojko”, a na deser … dużą dawką humoru częstował widzów kabaret KOCIUBA z Dolnego Śląska. Można było również nacieszyć oczy podziwiając prace wykonane przez pensjonariuszy DPS w Rudzie Pilczyckiej, lokalnych artystów-plastyków oraz uczestników zajęć „PIEC”. Dla zainteresowanych pozyskaniem środków z programu Leader, swoje stanowisko przygotowała LGD „Nad Czarną i Pilicą”. A dla pokrzepienia ciała … kaszanka na gorąco sponsorowana przez WiR . Nie zabrakło ani cukrowej waty, ani baloników na druciku. A potem „pod nogę” żwawo i wesoło przygrywał zespół „Integral”.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.08886194229126 (gl)