Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca wrzesień 2009

Zapraszamy na Michałki

12 września 2009 [Aktualności]

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej oraz
LGD „Nas Czarną i Pilicą”

zapraszają na

MICHAŁKI

ODPUSTOWE ŚWIĘTOWANIE

27 WRZEŚNIA 2009
godz. 14.
ŚWIETLICA W PILCZYCY

W PROGRAMIE:
1. Widowisko: „Powróćmy do dawnych lat”
2. „Prześmiewki Kundzi Jojko” – Władysławy Szproch
3. Kabaret „Kociuba”
4. Zabawa taneczna przy zespole „INTEGRAL”

Impreza organizowana jest ze środków
PPWOW oraz LEADER

Wizyta w Chełmie gm. Masłowice

12 września 2009 [Aktualności]

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej składa podziękowania dla Państwa Barbary i Andrzeja Gaik za pokazanie wysokich standardów produkcji w Gospodarstwie Rolnym w Chełmie, zapoznanie z prowadzeniem upraw kwiatów i krzewów ozdobnych w parku oraz gościnne przyjęcie grupy uczestniczek wyjazdu studyjnego zorganizowanego w ramach cyklu szkoleń: „Qui non proficit, deficif”.

Ostatnia golonka we „WSCHODNIEJ”

3 września 2009 [Aktualności]

Pani Danuta Szafrańska (z domu Pakulska), urodzona w Budzisławiu i Pan Jan Szafrański pochodzący z Piasków – właściciele restauracji WSCHODNIA-GOLONKA w Łodzi przekazali nam nieodpłatnie wyposażenie likwidowanego lokalu. Nasi darczyńcy poczęstowali nas również pyszną golonką. Transport stolików, krzeseł, naczyń kuchennych do Pilczycy był możliwy dzięki uprzejmości Prezesa „WiR” – Pana Witolda Szprocha. Wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

Artystyczny piknik

3 września 2009 [Aktualności]

19 sierpnia 2009 na terenie posiadłości Pana Ryszarda Szprocha miało miejsce integracyjne spotkanie artystów regionalnych z mieszkańcami Pilczycy.
Podczas pikniku, zorganizowanego z inicjatywy Pani Barbary Pawelczyk, swoje prace zaprezentowali: Aleksandra Nyga i Iwona Wisznarewska z Łopuszna, Władysława Szproch z Kielc, Agnieszka Sztandera z Bukowia, Barbara i Piotr Pawelczykowie, oraz Agata i Jerzy Sosnowscy z Zaostrowia, Adam Sawicki i Waldemar Górski z Pilczycy.

Przygotowania do obchodów 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września 2009 [Aktualności]

zp„A kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz – Polskę (…)
ty ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi”

W tym roku będziemy obchodzić 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Działania wojenne pozostawiły trwałe ślady w naszym regionie, toteż obchody tej rocznicy powinniśmy uczcić w sposób szczególny; uczcić bohaterstwo i heroizm ludzi, którzy przelali wówczas krew.
W związku z tym młodzież uczęszczająca na Koło dziennikarskie, organizowane w ramach unijnego projektu przez Stowarzyszenie, wybrało się na wycieczkę rowerową do Skałki Polskiej w gminie Łopuszno.
Jadąc na miejsce, po drodze, zobaczyliśmy ruiny zabytkowego pałacu w Lasocinie, piękne stawy w Ewelinowie oraz urocze źródełko nieopodal pomnika pomordowanych przez hitlerowców na Skałce.
Złożywszy znicze i cześć zabitym, ruszyliśmy dalej. Przy pobliskiej leśniczówce zorganizowaliśmy ognisko z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami.
Niezapomniana była także wizyta u dzików, które miejscowy leśniczy hoduje w zagrodzie.
Około godziny 17.30 wróciliśmy, zadowoleni i dumni, że podjęliśmy próbę uczczenia rocznicy wybuchu najstraszliwszej wojny w dziejach ludzkości.

Andrzej Sosnowski

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.076924800872803 (gl)