Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca lipiec 2009

Krzysztof Czarnecki z Radoszyc

14 lipca 2009 [Aktualności]

IMG_05541Choć pochodzę z Radoszyc, to chętnie wracam do Pilczycy, bowiem jest to rodzinna miejscowość mojej mamy. Mieszka tam babcia, dziadek- bliska rodzina. Zapachy, widok, odgłosy i inne bodźce zewnętrzne pochodzące z tamtych okolic pobudzają moją wyobraźnię. Wiersze, które piszę mają najczęściej charakter filozoficzny, dotyczą człowieka, Boga, życia i śmierci. Pisanie pomaga mi oderwać się od codziennego życia. W bieżącym roku ukończyłem Szkołę Podstawową w Radoszycach. Z nowym rokiem szkolnym rozpocznę naukę w gimnazjum. Mam nadzieję, że spodobają się Państwu owoce moich przemyśleń i zachęcam do przeczytania.

Kliknij tutaj aby pobrać wiersze Krzysztofa

Wakacje, na start!

2 lipca 2009 [Aktualności]

22 czerwca 2009 piosenką „LATO” autorstwa i w wykonaniu Kuby i Weroniki Mariańczyk oraz Oli Młynarskiej rozpoczęło się zebranie inaugurujące Wakacyjne Zajęcia w ramach projektu PIEC. Krystyna Kuder zapoznała uczestników i ich rodziców z planowanymi działaniami oraz przedstawiła instruktorów:

 1. Nauka Gry na instrumentach muzycznych
  Instruktor p. Piotr Pawelczyk
 2. Scena kabaretowa
  Instruktor p. Michał Pękala
 3. Zajęcia sportowe
  Instruktor p. Krzysztof Mariańczyk
 4. Koło dziennikarskie
  Instruktor p.Andrzej Sosnowski
 5. Warsztaty fotograficzne
  Instruktor p.Tadeusz Czarnecki
 6. Warsztaty plastyczne
  Instruktor p. Agnieszka Sztandera
 7. Czytelnia czasopism.

Następnie poinformowała zebranych, że świetlica będzie czynna codziennie od godz.1800.
Na powitaniu wakacji nie mogło zabraknąć muzyki: p. Piotr Pawelczyk, Ksiądz Jarek grali na gitarze, a p. Małgorzata Młynarska na organach.
Rodzeństwo Mariańczyków poprowadziło turniej: „Jaka to melodia?” i cała sala śpiewała z nimi. Młodzież pod kierunkiem Komendanta OSP Karola Pękali wykonała skecz, który ubawił wszystkich.
Dzieci i młodzież po rozmowach z instruktorami zgłosili chęć udziału w wakacyjnych zajęciach w świetlicy w Pilczycy.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.053870916366577 (gl)