Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca grudzień 2008

Wystawa prac projektu „Kultywowanie Tradycji”

30 grudnia 2008 [Aktualności]

Uczestnicy warsztatów plastycznych oraz Jesiennych spotkań ze sztuką i tradycją przygotowali swoje prace wykonane podczas zajęć na wystawę, która została zaprezentowana na spotkaniu podsumowującym realizacje projektów w ramach Programu Integracji Społecznej zorganizowanym przez Urząd Gminy Wystawa trwała od 12.-15.12.2008 w budynku gimnazjum, oraz w dniach 20-21.12.08 w Świetlicy Pilczyckiej.
Choinki z ozdobami ustawiono przy szopce w kościele parafialnym w Pilczycy.

Na wystawie pokazano rzeźby, choinki udekorowane wykonanymi ozdobami, kwiaty z bibuły, figurki z masy solnej, kilka egzemplarzy „Naszego Śpiewnika”, wzory ogłoszeń i plakatów informacyjnych, zdjęcia, a także dwa artykuły z „Tygodnika Koneckiego” na temat naszego projektu.

„Gdyby miłość mogła uzdrawiać a łzy wskrzeszać, byłabyś jeszcze z nami”

26 grudnia 2008 [Aktualności]

Z żalem i ogromnym smutkiem żegnamy naszą koleżankę MARIANNĘ SAWICKĄ (z domu ZAJĄC), która odeszła nagle dn. 23 grudnia 2008 r.
Na zawsze zostanie w naszej pamięci, to co zrobiła dla nas i dla swojej rodzinnej Pilczycy.

Wesołych Świąt

15 grudnia 2008 [Aktualności]

„W dzień Bożego Narodzenia
Radość wszelkiego stworzenia
Ptaszki w górę podlatują,
Pod niebiosa wyśpiewują, wyśpiewują”

Niech Tajemnica Narodzenia Bożego Dziecięcia napełni Wasze serca miłością, rozjaśni Wasze twarze radością oraz obdarzy Was i Wasze rodziny zdrowiem i pomyślnością.
A w blasku Gwiazdy Betlejemskiej ujrzyjmy wszystkich ludzi i wszystkie sprawy w najlepszym świetle.

Zarząd Stowarzyszenia

Artyści regionalni – Agnieszka Wójcik

13 grudnia 2008 [Artykuły]

Poniżej prezentujemy prace pani Agnieszki Wójcik, mieszkanki Rudy Pilczyckiej, nauczycielki Szkoły Podstawowej w Pilczycy.

Zabawa andrzejkowa

13 grudnia 2008 [Aktualności]

29 listopada dzieci i młodzież szkolna świętowały tradycyjne Andrzejki. Były wróźby, konkursy z nagrodami, zabawa taneczna oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców i starsze rodzeństwo.

Środowe spotkania

13 grudnia 2008 [Aktualności]

W każdy środowy wieczór w naszej świetlicy gromadziły się mieszkanki Pilczycy i okolicznych miejscowości. Spędzały czas na wykonywaniu kwiatów z bibuły i ozdób choinkowych „w stylu naszej babci” pod kierunkiem instruktorek: Barbary Pawelczyk i Małgorzaty Sobczyk.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.13591885566711 (gl)