Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca luty 2008

Zaproszenie na spotkanie „Sentymentalne powroty”

20 lutego 2008 [Aktualności]

Władysława SzprochStowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej zaprasza
1 marca 2008 (sobota) o godz. 18.00 do Szkoły Podstawowej w Pilczycy na spotkanie autorskie Władysławy Szproch – poetki, malarki i rzeźbiarki – pt.: „Sentymentalne powroty”.

W programie:

  1. Władysława Szproch – prezentacja tworczości własnej
  2. Małgorzata Biesaga – śpiew, gitara
  3. Mini kiermasz książek Władysławy Szproch

„Gdy mijasz kwiaty,
Gdy mijasz ludzi, proszę: zatrzymaj się.
Zachwyt poety nad polnym kwiatkiem proszę –
zrozumieć chciej”
Wł. Szproch

Kaplica Świętej Barbary

16 lutego 2008 [Artykuły]

Kaplica Świętej Barbary Z dawien dawna w Rudzie Pilczyckiej, Skąpem, Wólce wydobywano rudę żelaza, a górnicy czcili swoją patronkę św. Barbarę. W 1696 Krzysztof Stanisław de Nadole Łącki, dziedzic dóbr Skąpe i Pilczycy z przyległościami ufundował kaplicę modrzewiową pod wezwaniem św. Barbary. Przeczytaj cały artykuł… »

Forum Ziemi Pilczyckiej otwarte!

2 lutego 2008 [Aktualności]

Serdecznie zapraszamy do naszego nowo otwartego forum. Mamy nadzieję, że stanie się ono internetowym miejscem spotkań mieszkańców i sympatyków Ziemi Pilczyckiej, ułatwi kontakty i przyczyni się do rozwoju naszej „Ziemi Pilczyckiej”.

Forum dostępne pod adresem: http://pilczyca.org/forum

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.033231019973755 (gl)