Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Archiwum z miesiąca październik 2007

Cmentarz parafialny w Pilczycy

30 października 2007 [Artykuły]

Cmentarz parafialny „stary” o powierzchni 0,75ha został założony w 1836 roku przez księdza Wojciecha Jasińskiego. Pierwszym proboszczem pochowanym na tym cmentarzu był ksiądz Jan Szkoruciński (1807-1860), budowniczy nowego kościoła – kamienna płyta usytuowana frontem do alei po lewej stronie.

Przeczytaj cały artykuł… »

Kwesta na odnowę „Baldachimu”

30 października 2007 [Aktualności]

Pierwszego listopada, w dzień Wszystkich Świętych, na Cmentarzu Parafialnym w Pilczycy przeprowadzona zostanie kwesta na odnowę „BALDACHIMU” – żeliwnego nagrobka rodziny Lipskich z połowy XIX w., zorganizowana przez zarząd Stowarzyszenia we współpracy z I Publicznym Gimnazjum w Słupi. (Wpłacający otrzymają broszurkę informacyjną.)

 „Jeśli ja zapomnę o Nich, Ty o Panie, zapomnij o mnie”
Jan Paweł II

 BALDACHIM

Przeczytaj cały artykuł… »

Poznajemy historię naszej małej Ojczyzny

11 października 2007 [Aktualności]

Na Cmentarzu Parafialnym w Pilczycy odbyła się lekcja historii dla uczniów klas VI ze Szkół Podstawowych w Radwanowie i Wólce, przeprowadzona przez mgr Krystynę Kuder (prezesa Stowarzyszenia na rzecz rozwoju ?Ziemi Pilczyckiej?) i mgr Andrzeja Sosnowskiego (nauczyciela języka polskiego).

dscn4219.JPG

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.059425115585327 (gl)