Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej

Wszystkie Aktualności

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia

26 grudnia 2019 [Aktualności]

„Wtedy jest Boże Narodzenie

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei „więźniom”,

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg

pokochał innych przez ciebie,

Zawsze wtedy,

jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

Radosnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzy

Zarząd Stowarzyszenia

Obraz z ołtarza głównego kościoła parafialnego z Pilczycy po konserwacji

14 października 2019 [Aktualności]

W dn. 9.10.2019r. w obecności mgr Zbigniewa Wojtasika z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Kielcach, księdza mgr Dariusza Szambora, proboszcza tutejszej parafii, mgr Krystyny Kuder, przewodniczącej Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Pilczyckiej , pan i Teresy Puchalskiej, skarbnika Stowarzyszenia i mgr Małgorzaty Świecy, wykonawcy prac konserwatorskich odbyło się oficjalne odebranie obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Renowacja obrazu realizowana była dwoma etapami; w ubiegłym roku renowacja techniczna a w bieżącym roku renowacja artystyczna. Nałożona zostały również odnowione korony i obraz zawieszony został w ołtarzu głównym w kościele parafialnym w Pilczycy.

RENOWACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ SZKAPLERZNEJ – II etap

23 września 2019 [Aktualności]

Decyzją Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Kielcach nasze Stowarzyszenie otrzymało 100% dofinansowania (6730,36 zł) na 2-gi etap renowacji obrazu Matki Boskiej Szkaplerznej z Kościoła Parafialnego w Pilczycy.

WESOŁEGO ALLELUJA

20 kwietnia 2019 [Aktualności]

Radosnych Świąt Wielkanocnych przy dźwięku dzwonów rezurekcyjnych, pachnących święconką i świątecznymi wypiekami oraz tradycyjnego jajka życzy

Zarząd Stowarzyszenia

Dom i Ogród

8 kwietnia 2019 [Aktualności]

W sobotę, 6 kwietnia 2019r Stowarzyszenie we współpracy z Dziennym Domem Pobytu „Senior+” oraz Gminą Słupia Konecka wzięliśmy udział w Targach „Dom i Ogród”.
Była to doskonała droga do zaprezentowania prac rękodzielniczych wykonanych w ramach zajęć oraz promocji naszej gminy.
Nase uczestnictwo w tej imprezie było możliwe dzięki uprzejmości Zarządu Targi Kielce.

Targi DOM oraz OGRÓD i TY

2 kwietnia 2019 [Aktualności]

XXVI Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego
i Wyposażenia Wnętrz DOM oraz XXVI Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY już od 5 do 7 kwietnia w Targach Kielce.

Goście targów mogą nie tylko zapoznać się z najnowszą ofertą firm, ale także uzyskać odpowiedź na budowlane i dekoracyjne wątpliwości. W trakcie targów można otrzymać fachową pomoc w doborze drzwi i okien, czy ubezpieczyć swoje lokum. Targi to także inspiracje do projektowania małych i dużych ogrodów oraz działek – targi OGRÓD i TY to nieodłączny element kwietniowej wystawy.

Oprócz stałej ekspozycji, na którą składać się będą elementy wyposażenia wnętrz i materiały budowlane, płytki, panele, drzwi, a także kwiaty i sadzonki, pojawi się wiele nowości, m.in. designerskie lampy wykonane z części samochodowych, drewniane schody i gustowne stoliki, kominki i kotły grzewcze, a nawet domowe sauny. Wśród stoisk pojawią się także designerskie dodatki, które zaskoczą wszystkich miłośników dekoracji i aranżacji wnętrz. Podczas targów pojawi się także oferta deweloperów, skierowana do wszystkich, którzy marzą o własnym ?m?.

Nowością będzie strefa porad, w której architekci, specjaliści i przedstawiciele firm będą omawiać najnowsze trendy w budownictwie mieszkaniowym.

Targi DOM oraz OGRÓD i TY  już od 5 do 7 kwietnia w Targach Kielce. Do zobaczenia. Szczegóły na www.dom.targikielce.pl. Znajdź nas na FB @domiogrodkielce

BOŻE NARODZENIE 2018

20 grudnia 2018 [Aktualności]

„Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba, a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba”.
(C.K. Norwid)

Na zbliżające się Święta, pragniemy złożyć życzenia
przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości
i ciepłej rodzinnej atmosferze.
Kolejny zaś Rok 2019, niech będzie czasem pokoju
oraz realizacji osobistych zamierzeń.
Zarząd Stowarzyszenia

KONSERWACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ SZKAPLERZNEJ

11 listopada 2018 [Aktualności]

Prace konserwatorskie przy obrazie Matki Boskiej Szkaplerznej w ołtarzu głównym kościoła parafialnego w Pilczycy prowadzone były na podstawie zgody proboszcza parafii,

decyzji Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dn. 05.06.2018 oraz Umowy podpisanej między Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej a Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Kielcach z dn. 16.08.2018. W roku bieżącym zrealizowano prace z zakresu konserwacji technicznej: usunięcie werniksu i rozległych retuszy malarskich oraz wadliwych uzupełnień gruntu. Wykonawcą prac konserwatorskich była Pani mgr Małgorzata Świeca-Dzierżak z Pracowni Konserwacji Dzieł Sztuki w Kielcach.

O Stowarzyszeniu:

Główne cele działania Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Ziemi Pilczyckiej to: wspieranie rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego "Ziemi Pilczyckiej", aktywizowanie społeczności lokalnej, wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci i młodzieży, dbałość o ochronę przyrody i krajobrazu, ochrona dziedzictwa historycznego i kultywowanie tradycji regionalnych oraz promowanie walorów turystycznych i ekologicznych "Ziemi Pilczyckiej". czytaj więcej...


Time: 0.10870313644409 (gl)